Echipa bihoreană de fotbal Luceafărul Felix s-a impus miercuri seară şi în cel de-al treilea joc pe care l-a disputat în această iarnă de la reluarea pregătirilor. Astfel, în Ungaria, la Gyula, elevii antrenorului Florin Fărcaş au dispus cu scorul de 2-0 de formaţia locală FC Termal, echipă care activează în Liga a III-a maghiară şi este pregătită de orădeanul Paul Popovits jr.

La pauză scorul a fost egal, 0-0, iar ambele goluri au fost marcate de Gheorghe Popescu, în minutele 61 şi 72.

Tehnicianul Florin Fărcaş a trimis în teren pentru Luceafărul de la început pe: D. Paul - D. Muntean, Letan, Mintaş, A. Achim - Ov. Ghilea - Ianc, Svarczkopf, Bundea, Pantea - Fl. Neaga. După pauză au mai intrat: Sălăjan - G. Bogdan, Cura, Cervinschi, G. Cornea, Lăscan, Cr. Jurca, Haş, B. Vlad şi Gh. Popescu.

"Am întâlnit un adversar bun, preocupat de joc. Noi am făcut un joc de posesie în prima repriză, ne-am creat ocazii, dar nu am înscris. După pauză am fost mai ofensivi şi au apărut şi golurile. Per ansamblu sunt mulţumit, dar mai avem lucruri de pus la punct", a declarat, la final, antrenorul Florin Farcaş.

Au lipsit de la bihoreni în acest joc, din motive medicale, Sergiu Pop şi Constantin Roşu.

De partea cealaltă, la echipa maghiară au jucat ex-orădeanul Sebastian Sfârlea şi ex-arădeanul Claudiu Drăgan.

În următorul joc, sâmbătă, de la ora 11, Luceafărul Felix va evolua la Timişoara cu colega de serie, ACS Poli.