Săptămânile trecute s-a deschis mult aşteptata cafenea de pe Dealul Ciuperca într-un spaţiu închiriat prin licitaţie patronilor restaurantului Ciuperca, aflat câţiva metri mai sus. Mulţi orădeni s-au înghesuit, aşadar, să se aşeze la noua terasă, care oferă totodată o panoramă superbă asupra oraşului. O privire asupra meniului arată, însă, că panorama a fost inclusă în preţuri.
Mercurial de panoramă: Preţuri piperate la cafeneaua de pe Dealul Ciuperca
5 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
Despre ce preturi e vorba?...
Am asteptat 15 minute intr-o caldura sufocanta sa vina d-ra sa ne ia comanda, n-a venit... mai erau 2 mese ocupate si d-ra servea acolo, dupa 15 min am vazur o masa libera afara si o alta d-ra deparasa, am mers glont acolo si am intrebat: ...putem face comanda? A raspuns rastit... Asteptati si ne-a intors spatele... Cine dreaq angajeaza astfel de specimene? I-am intors si noi spatele si i--am urat sa mai aveti incasari cand mai trecem noi pe aici. In plus de asta blocheaza accesul spre panorama, sa ajungi la balustrada trebuie sa te inghesui printre mese. Toata investitia primariei cu fonduri europene a fost doar sa profite capusele astea? Pentru a avea acces la panorama oamenii au urcat sus pe cuperis, facand praf gazonul.
Postat 24 Iulie 2016, 18:22 de vasyion
0
0
Raporteaza
NU
@Salontanu: Nu e chiar asa! Contractul de asociere dinte dezvoltator si Consiliul Local Oradea s-a incheiat in urma unei LICITATII PUBLCE asumate de castigator! Una dintre clauze se referea la pretul maxim pe care dezvoltatorul trebuia sa-l respecte! De ce? Pentru ca CLO in compensatie oferea alte facilitati dezvoltatorului! OK! Doar ca CLO/PMO prin grija lui Filip / Bolos trebuia ( avea obligatia de a avertiza potentialii CLIENTI! N-au facut-o cu buna stiinta! Admitand ca / asa cum spuneti / contractul de asociere dezvoltator / CLO ar fi NUL de DREPT ar rezulta ca si contractele subsecvente ar fi NULE! Oricum au trecut mai bine de 10 ani...
Postat 24 Iulie 2016, 13:56 de TDS
0
0
Raporteaza
'epoca de aur' bolojanista
Avem cateva mari realizari in Oradea la care din pacate oradeanul de rand doar va visa, in schimb taxele si impozitele au crescut pentru toti.. aici suntem egali. Daca tot vrea nebunu' bussinesuri de succes care sa aduca profit rapid, sper ca pe viitor sa le faca din bani privati si nu din fonduri locale sau din fonduri europene atrase in numele oradenilor.
Postat 24 Iulie 2016, 13:33 de User anonimizat
0
0
Raporteaza
@TDS
Probabil ca ar fi trebuit sa stiti ca preturile nu pot fi limitate si orice contract impotriva legii este nul de drept!
Postat 24 Iulie 2016, 13:30 de Salontanu
0
0
Raporteaza
Filip, Bolos&Erdo...jan! AFERIM
Cei care activeaza acolo ( nu stiu cine sunt! ) au fost obligati sa respecte vreuun nivel maxim de preturi? Nu cred ! Iar daca DA, ce? Asa si un dezvoltator imobiliar a fost obligat printr-un contract de asociere cu CLO sa respecte! N- rrspectatat! Cu complicitatea lui Filip si a lui Bolos! Dupa care a venit Erdo...jan si a acoperit totul! Cu grija...Deci, care e problema?
Postat 24 Iulie 2016, 12:09 de TDS
0
0
Raporteaza