După ce Gigi Becali a fost încarcerat, fostul stelist Mihăiţă Neşu i-a transmis patronului echipei un mesaj emoţionant. Bichonul spune că ar merge şi 10 ani la închisoare, dacă ar şti că apoi s-ar trezi sănătos.
Mesajul a fost transmis de Neşu prin Mihai Stoica. "Aproape zilnic vorbesc cu Mihăiţă Neşu. M-a rugat să-i transmit lui Gigi gândurile bune. Şi mi-a spus ce schimb ar face el: Ar merge şi 10 ani la închisoare doar ca să ştie că într-o zi se va trezi din somn sănătos. Nu e în regulă să divulg această discuţie privată. M-a impresionat. E un copil care într-o fracţiune de secundă a pierdut totul. Este atât de puternic şi ne face pe toţi să fim mai puternici", a spus managerul echipei Steaua despre Bichon, potrivit Realitatea TV.
Totodată, Neşu i-a transmis lui Becali să nu uite că nu poate să-şi piardă sănătatea şi credinţa în închisoare.