Mult-trâmbiţata restructurare şi eficientizare a Universităţii din Oradea a ajuns un mare fâs. După ce decanii i-au spus "pas" rectorului Constantin Bungău când acesta le-a propus o variantă în care instituţia urma să aibă 13 facultăţi în loc de 15, se pare că din tot elanul acestuia n-a mai rămas nici umbra, aşa că subiectul e aproape mort şi îngropat.
Citeşte cum a început, totuşi, reforma instituţiei, pe www.bihorel.ro!