Desfăşurate într-un ritm alert pentru a putea fi încheiate până la sfârşitul anului, lucrările de reabilitare a Pieţei Unirii au avansat săptămâna trecută de la faza demolărilor la cea a primelor săpături. Muncitorii angajaţi de Primărie au decopertat pavajul din centrul istoric al oraşului fără să coboare însă mai jos de 40 de centimetri. 

Motivul? Lucrarea nu are bugetate lucrări arheologice aprofundate.

Citeşte ce au descoperit muncitorii săptămâna trecută şi cum s-au făcut cercetările, pe www.bihorel.ro!

Citiţi şi "Cum va arăta Piaţa Unirii după reabilitare (FOTO)"