Decizie ieşită din comun în Consiliul Municipal. Aleşii orădenilor au aprobat săptămâna trecută desfăşurarea unor acţiuni de vânătoare pe teritoriul oraşului, pentru împuşcarea a opt mistreţi din turmele care s-au aciuat în fostele ferme pomicole de pe dealurile Oradiei, în cartierul Podgoria şi în vecinătatea Uzinei de Apă.

Aflaţi de ce, pe www.bihorel.ro!