După ce în 2006 a avut primul rol într-o producţie din Statele Unite, şi anume cel al Gabrielei Busconi în serialul "Lost" ("Naufragiaţii"), Monica Bîrlădeanu are din nou motive să fie mândră de ea, scrie okmagazine.ro
Monica Bîrlădeanu va juca acum în celebrul serial american "CSI: Crime şi investigaţii", în episodul "Boston Brakes".
Monica a început deja filmările pentru acest episod, dar a găsit timp să şi posteze pe Facebook fotografii din culise.
Monica nu este prima româncă ce apare în serialul CSI. Catrinel Menghia sau Catrinel Marlon, noul ei nume de scenă, a jucat la rândul ei în episodul 20 din sezonul 13 al serialului "CSI: Crime şi investigaţii". Catrinel a jucat rolul Elisabettei, logodnica italiană a lui David Hodges (interpretat de actorul Wallace Langham), unul dintre personajele principale din această producţie.