Peste 900 de localnici din zona Tinca au strâns semnături pe un tabel prin care vor să preseze oficialităţile să continue lucrările de modernizare a drumului judeţean DJ 792 A Leş-Beliu-Tinca, în lungime totală de 40 km, din care pe vremea fostului preşedinte al Consiliului Judeţean, Radu Ţîrle, firma austriacă Strabag a finalizat 25 km.
Moştenire de la Radu
3 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
a
Tot aruncam cu noroi in Radu Tirle dar el macar a inceput drumul de Les-Tinca, a facut ceva drumuri spre Arieseni, Budureasa ... a facut demersurile premergatoare refacerii drumului Oradea-Beius. Popa din pacate nici macar nu duce la bun sfarsit aceste proiecte. Ok, poate din cauza ca a venit toamna/iarna ... sa zicem ... sa vedem dupa ce vine caldura cum se misca treburile (daca se misca si nu auzim abureli gen: nu sunt bani)
Postat 25 Martie 2013, 18:55 de a
0
0
Raporteaza
Popa vs. Ţîrle
Popa Prostu o sa se şteargă la fund cu cele 900 de semnături, iar drumul va fi tot mai rău. Mai bine rămânea Ţîrle la judeţ, că drumul ar fi fost măcar în lucru până în 2016. Aşa, a murit până şi speranţa.
Postat 25 Martie 2013, 17:59 de Carp III
0
0
Raporteaza
nu e gata
Cei 25 de km sunt vreo 20, si nu sunt finalizati, ca nu a fost turnat stratul de uzura. Portiunile unde nu s-a lucrat sunt dezastru, de abia poti merge in viteza 3. N-ar fi rau sa faceti un drum pana la Tinca sa vedeti hal de drum, ca de altfel majoritatea drumurilor judetene de la noi din judet. Nici cu Oradea - Deva nu suntem mai prejos... chiar nu se poate pune presiune pe autoritati sa se reabiliteze aceste drumuri, m-am saturat sa imi tot bag masina in service...
Postat 25 Martie 2013, 14:39 de njk
0
0
Raporteaza