Politica este pentru unii mumă, pentru alţii ciumă. Angajarea la Compania de Apă Oradea, de îndată şi fără concurs, a fostului viceprimar Ovidiu Mureşan, recompensat de primarul Ilie Bolojan cu un post călduţ pentru serviciile aduse în timpul mandatului, a trezit rumoare în rândul orădenilor.

Pentru a demonstra că angajarea a fost pur politică, Adrian Şimon, reprezentantul Asociaţiei Pro Democraţia, a transmis CAO în urmă cu două săptămâni o cerere prin care solicita, la rândul său, un post de director. Numai că s-au cam terminat!

Citeşte ce răspuns a primit acesta de la Compania de Apă, pe www.bihorel.ro!