După ce numeroşi artişti care au concertat la Bucureşti au crezut că sunt în Budapesta, Eros Ramazzotti i-a răzbunat pe români.

La un concert susţinut săptămâna aceasta în capitala Ungariei, artistul şi-a salutat fanii spunându-le "Bună seara, Bucureşti".

Deşi fanii l-au iertat şi s-au bucurat de concert, Ramazzotti n-a scăpat de inevitabilele critici din presa din ziua următoare a concertului.