Zeci de angajaţi ai OTL au protestat săptămâna trecută, miercuri, în faţa sediului societăţii, cerând creşteri de salarii, aşa cum de altfel pretind şi printr-un proces încă nefinalizat.
Deşi e lăudabil că sindicatul firmei de transport local este unul dintre puţinele care încă funcţionează în judeţ, Bihorel nu poate trece totuşi cu vederea că OTL-iştii şi-au făcut nişte bannere mari şi late cu mesaje de protest pline cu greşeli gramaticale.