Sute de orădeni, mai exact două, au ieşit în faţa Prefecturii şi în spatele statuii lui Ady pentru a protesta contra exploatării gazelor de şist prin metoda fracturării hidraulice. La cât vor americanii să fractureze roca în Băile Felix nu ne mai ajunge tot gipsul de pe mapamond să punem pietrele în atele.

Protestatarii au fost înarmaţi cu pancarte mobilizatoare.

Citeşte aici ce lozinci le propune Bihorel protestatarilor!