Tinerii sportivi ai secţiei de înot de la clubul Crişul Oradea s-au remarcat la întrecerile Campionatului Naţional de semifond pentru copii de 11 şi 12 ani de la Piteşti.

Desfăşurate în perioada 26 noiembrie - 1 decembrie, întrecerile au reunit aproximativ 250 de sportivi, proveniţi de la 50 de cluburi din întreaga ţară. S-a concurat la două categorii de vârstă, 11 şi 12 ani, atât la masculin, cât şi la feminin.

Antrenorii clubului Crişul, Illes Zsolt şi Georgeta Schier, au deplasat doi sportivi, pe Huszar Ingrid, care a concurat în cadrul categoriei de 11 ani, şi Sebastian Buzlea, la 12 ani.

Cele mai bune rezultate le-a obţinut Huszar Ingrid, care la proba de 100 m, respectiv 400 m bras, a obţinut medalia de aur. La 100 m liber, Ingrid a obţinut locul IV, la 100 m fluture, ea s-a clasat a V-a, iar la 400 m liber, pe locul VI.

La rândul său, Sebastian Buzlea a reuşit să ocupe locul IX, în proba de 100 m liber.