Graba în trafic face noi victime. Un bărbat în vârstă de 66 de ani, din Ştei, a ajuns la spital, după ce a fost lovit de şoferul unui Matiz, care nu i-a acordat pietonului prioritate de trecere.

Accidentul s-a petrecut joi după amiază, pe strada Tudor Vladimirescu, chiar lângă Primărie. Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Rutiere Bihor, în urma impactului, bărbatul de 66 de ani, care era în traversare, a fost rănit şi a fost transportat la Spitalul Judeţean.

Dr. Adriana Bălan, medic la SMURD, a precizat că victima nu a fost grav rănită şi că a suferit doar o fractură de gleznă. De altfel, şteianul a rămas internat la secţia de Ordopedie a spitalului, pentru mai multe investigaţii.

Potrivit poliţiştilor, şoferul în vârstă de 41 de ani al Matizului nu consumase băuturi alcoolice.