Nu vă alarmaţi, Primăria verifică sirenele! Conform unui comunicat al municipalităţii, echipele de specialişti din cadrul companiei Telekom, însoţite de reprezentanţi ai Primăriei verifică în perioada 18 aprilie - 23 mai sistemul de alarmare al oraşului cu circuitele de comandă şi sirenele aferente.

Verificările vor dura mai bine de o lună pentru că vor fi testate toate circuitele, precum şi instalaţiile de alarmare. După caz, specialiştii porni inclusiv sirenele din oraş. "Rugăm populaţia să nu intre în panică", se menţionează în comunicat.