Orădeanca Jessie Baneş, fiica omului de radio şi televiziune Mihai Baneş, a părăsit, vineri seară, show-ul Vocea României, de la Pro TV, unde a interpretat piesa "Need you now", de la Lady Antebellum, împreună cu Andrei Vitan.

Tânăra şi-a făcut apariţia îmbrăcată într-o rochie deschisă la culoare, elegantă, care i-a atras complimente din partea juraţilor. Totuşi, nu acelaşi lucru s-a întâmplat când a venit vorba de interpretarea piesei.

"Voi n-aţi comunicat foarte bine, n-aţi empatizat", le-a spus celor doi juratul Tudor Chirilă, în vreme ce Loredana a lăudat vocea orădencei. "Chiar dacă ai avut o mică ezitare la început, vocea ta a fost mai prezentă pe parcursul cântecului, dar puţin mai multă pasiune nu strică", a spus Loredana.

Antrenorul Marius Moga i-a spus orădencei că s-a descurcat "de minune" şi că a fost "mult mai încrezătoare" decât se aştepta. "Andrei a trebuit să muncească mai mult, dar chiar a fost un duet reuşit şi sunt mândru de voi", a spus Moga. Totuşi, la final l-a ales pe partenerul orădencei.

Deşi putea fi salvată de ceilalţi antrenori, Jessie a părăsit concursul, mărturisind că nu înţelege de ce toată lumea a apreciat-o dar nimeni n-a ales-o să meargă mai departe. "Vom mai auzi de Jessie. Nu cred că se lasă ea bătută pentru că n-a mers mai departe la Vocea României", a conchis Marius Moga.

Citiţi şi articolul "Tată şi fiică la Vocea României: Mihai Baneş mai încearcă, Jessie Baneş merge mai departe"

Vezi AICI cum a evoluat orădeanca la Vocea României!