Elevele Adrianei Niculescu nu au avut şanse în faţa unei echipe sătmărene capabilă să se bată de la egal la egal cu oricare dintre echipele din România.

După un prim sfert destul de echilibrat, orădencele au cedat iniţiativa, iar la pauza mare, gazdele aveau un avantaj decisiv, de 18 puncte: 52-34.

Chiar dacă s-au ţinut în meci cât au putut, orădencele au pierdut şi următoarele două sferturi, la cinci, respectiv patru puncte.

Municipal Satu Mare - CSM U Oradea 85-58

Scorul pe sferturi: 25-19, 27-15, 19-14, 14-10;

Municipal Satu Mare: C. Pop 9, Povilonyte 20, Drăgoescu 5, Moţişan, Pavel 14, A. Pop 4, Nemeş 9, Hardy 16, Meszaros, Pricop 8, Cristea. Antrenor: Dan Fleşeriu

CSM U Oradea: Ioana Gavra 5, Loredana Ulica 6, Aisha Barkley 16, Oana Sărăcuţ, Edith Sabău, Ada Vlaicu 6, Tiffany Brown 25. Antrenor: Adriana Niculescu.

Arbitri: Arbitri: Podar Bogdan, Dragoş Alin. Comisar de joc: Alexandru Columban