Leontin Pătcaş, mai marele peste Biroul Drumuri şi Poduri din Primăria Oradea, a ieşit la pensie. Cu bune, cu rele, omul a reuşit să menţină un echilibru rezonabil între covorul asfaltic şi gropile din oraş, pentru a căror reparare s-a frăsuit cu toată lumea, de la constructori şi colegi până la şoferi.

Acum, în locul lui nu mai este nimeni, ceea ce se poate vedea cu ochiul liber din starea carosabilului.

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!