De Ziua Morţilor, OTL a vrut să se asigure că toţi călătorii care folosesc autobuzele pe traseul spre şi dinspre Cimitirul Municipal Rulikowski circulă regulamentar, cu bilete ori abonamente.
Drept urmare, reprezentanţii OTL au anunţat că, pe 1 noiembrie, orădenii vor avea un punct mobil de vânzare a biletelor amplasat lângă Cimitir. Nimeni nu s-a gândit, însă, că acesta va fi chiar pe roţi.