Ziua Naţională a României a scos în stradă puhoi de lume şi la Oradea, peste 10.000 de localnici bucurându-se de parada militară organizată în centrul oraşului. Pe lângă satisfacţia că au văzut soldaţi, poliţişti, jandarmi şi pompieri echipaţi de sărbătoare, orădenii au putut urmări şi maşinile de intervenţie ale acestora.

Vezi cu ce maşini s-a lăudat Armata, pe www.bihorel.ro!