Parcul Bălcescu găzduieşte duminică, între orele 8 şi 14, un nou târg. De data aceasta este vorba de unul dedicat păsărilor şi animalelor mici.
Organizatorul principal al evenimentului este Asociaţia crescătorilor de păsări şi animale cu blană "Lotus" din Oradea. La târgul din Parcul Bălcescu, expozanţii vor aduce diferite specii de animale şi păsări, precum iepuri, găini, gâşte, raţe, porumbei, canari, papagali şi păuni.
De asemenea, şi la această ediţie vor fi prezentaţi şi căţei mici de rasă.
Tot duminică, în parc va fi amenajată o zonă cu jocuri pentru copii şi spaţii alimentare.