Sportivii orădeni au obţinut patru clasări pe podium la întrecerile de judo desfăşurate în perioada 22 - 24 noiembrie la Poiana Braşov. Este vorba despre Campionatul Naţional pe echipe tineret U 23 şi Campionatul Naţional de luptă la sol.

Astfel, în ceea ce priveşte primul concurs, echipa feminină a CSM Liberty Oradea a obţinut medaliile de bronz, după ce s-a clasat pe locul al III-lea.

Formaţia orădeană a fost alcătuită din: Halas Naomi (52 kg), Petraş Patricia (57 kg), Florian Andreea (63 kg), Podelenczki Lorena (70 kg), Pantea Georgiana (70 kg) şi Pantea Mădălina (+70 kg).

Şi în întrecerile Campionatului Naţional de Ne waza (luptă la sol), judoka orădeni au urcat pe locul al treilea al podiumului de premiere, de trei ori chiar, prin sportivii Florian Andreea, la 63 kg, Podelenczki Lorena, la + 63 kg, şi Pop Mircea, în limitele categoriei 81 kg.

Pe lângă aceste clasări, un loc bun, în preajma podiumului, l-a ocupat şi Andrei Guşă, locul V, în cadrul categoriei 81 kg.

Toţi aceşti sportivi orădeni sunt pregătiţi de antrenorii: Fleisz Aurelian, Goncearenco Sasha, Ianc Olimpia şi Morar Emil.