Episcopia Ortodoxă a Oradiei şi Bihorului e zonă închisă. De teamă că pe fondul abuzurilor făcute eparhia va pierde credincioşi, Preasfinţitul Sofronie a adoptat o politică de izolaţionism menită să lege mirenii de glie, aşa că Episcopia sabotează orice manifestare religioasă, culturală sau ştiinţifică la care iau parte preoţi sau călugări din alte eparhii.

Citeşte mai mult pe www.bihorel.ro!