Primăria Oradea a anunţat luni, printr-un comunicat de presă, că pentru buna desfăşurare a procedurilor premergătoare alegerilor locale din data de 10 iunie este necesară suspendarea temporară a activităţii din Centrul pentru relaţii cu publicul şi sala ghişeelor de la parterul clădirii municipalităţii.
Astfel, din cauza realizării în acest spaţiu a operaţiunilor de preluare a buletinelor de vot pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale, activitatea de relaţii cu publicul se va suspenda temorar, doar în data de 8 iunie (vineri), începând cu ora 13:00, urmând ca programul normal de lucru cu publicul să fie reluat luni, 11 iunie.
De precizat că vineri, 8 iunie, activitatea de relaţii cu publicul se va desfăşura între orele 7:30 - 13:00, urmând ca de la ora 13:00 activitatea să fie suspendată.