Mult dorite de bicicliştii orădeni, pistele pe care Primăria le amenajează prin oraş ajung să-i scoată din sărite pe restul localnicilor, şoferi şi pietoni. 

De pildă, pe strada Ştefan cel Mare, aproape de intersecţia cu strada Transilvaniei, trotuarul rămas îngust după ce s-au amenajat nişte locuri de parcare a devenit exclusiv pistă pentru biciclişti, spre disperarea mămicilor cu cărucioare şi a bătrâneilor care se dau cu greu din calea tinerilor care pedalează în viteză.

Citeşte mai mult şi vezi o galerie de imagini, pe www.bihorel.ro!