Cei care ajung pe la Urviş, comuna Şoimi, au parte de adrenalină gratis. Nu de alta dar, lăsat în paragină de primari de-a lungul anilor, vechiul pod peste Criş ce face legătura satului cu "civilizaţia" e atât de şubred încât atunci când treci pe el ai impresia că te dai cu o tiroliană ale cărei chingi stau să cedeze.

Vezi în ce hal arată podul din Urviş pe www.bihorel.ro!