Podul Ladislau va fi închis, miercuri, pentru pietoni. Potrivit unui comunicat transmis marţi de Primărie, restricţia va fi valabilă între orele 8 şi 18, pentru realizarea lucrărilor de asfaltare.
"Ne cerem scuze pentru disconfortul creat, rugând cetăţenii să folosească cele două pasarele pietonale existente în aval şi în amonte de podul Sf. Ladislau:
- pasarela hobanată dintre Aleea E. Gojdu - str. Libertăţii
- pasarela dintre str. Plevnei - Szigligeti Ede", arată comunicatul.