Poliţia Locală va organiza pe data de 22 septembrie 2011, de la ora 16:00, în sala mare a Primăriei o dezbatere publică cu privire la regulamentul privind asigurarea salubrităţii stradale în parcările din municipiul Oradea.

Conform unui comunicat al municipalităţii, regulamentul prevede asigurarea desfăşurării fluente şi în bune condiţii a operaţiunilor de salubritate stradală cum sunt: măturat mecanic, măturat manual, spălat mecanic de către operatorul local de salubritate.

Observaţiile şi propunerile, sugestiile, opiniile referitoare la materialul propus se pot transmite pe adresa [email protected] sau pot fi depuse în scris la sediul Poliţiei Locale Oradea, Piaţa Unirii 1, camera 46.