Tiberiu Negrean a deschis seria de goluri din partida CSM Frigo Conti - Steaua la unul dintre primele atacuri ale echipei orădene. Cu patru secunde înainte de finalul primului sfert, echipa lui Cornel Gordan s-a desprins la 2-0 graţie reuşitei lui Attila Kincses, care a marcat din apropiere după ce a urmărit o minge ce părea pierdută.

Imediat după reluare, Kadar a făcut 3-1, iar Popoviciu şi Samuilă au dus scorul al 5-1 la pauza mare. În sfertul trei, Steaua s-a mai înviorat. Datorită experienţei lui Cristescu, echipa a revenit în joc, iar scorul a devenit: 5-3.

În ultima parte, Kincses şi Samuilă au marcat rapid pentru 7-3, iar CSM Frigo Conti Oradea avea să câştige în final cu 9-4.

În primul meci al celui de-al patrulea turneu final, Dinamo a trecut fără probleme de Rapid, cu 11-5.

Astăzi, de la ora 17, orădenii vor întâlni Rapidul, pentru ca duminică să aibă loc ultimul meci al campionatului, derby-ul: Oradea - Dinamo. Intrarea este liberă la toate partidele turneului de la Oradea.