Campioana României la polo, CSM Digi Oradea, a pierdut, sâmbătă seară, cel de-al doilea meci din grupa D a Ligii Campionilor Europeni, în faţa echipei Partizan Belgrad. Meciul, jucat în bazinul echipei adverse, a fost cedat de orădeni cu scorul de 8-7, dar aceştia au avut o prestaţie mult mai bună decât la debutul în competiţie.

Dacă prima repriză a consemnat scorul de 3 la 1, pentru gazde, cea de-a doua parte a jocului a adus egalitate, iar sfertul al treilea a fost şi cel mai bun pentru CSM Digi, 3-1, după succesele lui Matei, Botond şi Popoviciu. Ultima parte a jocului, deşi echilibrată, a consemnat victoria lui Partizan, golul victoriei fiind înscris de Vukicevic.

În partida cu Partizan, antrenorul Laszlo Toth a folosit următoarea formulă: Michal Gogola, Mircea Samuilă, Szabo Botond 2, Nicolae Diaconu, Mihnea Chioveanu, Andrei Buşilă 1, Alexandru Matei 1, Alexandru Popoviciu 1, Andrei Creţu, Gheorghe Dunca, Alexandru Ghiban 1, Kalman Kadar 1, Dorin Creţu.

De cealaltă parte, Vladimir Vujasinovic i-a folosit în joc pe Slobodan Soro, Dimitrije Obradovic, Dusan Mandic 2, Petar Filipovic, Gavril Subotic , Ivan Rackov, Milos Cuk 2, Nikola Dedovic, Uros Cuckovic, Stefan Mitrovic 2, Ivan Basara, Predrag Jokic, Milos Vukicevic 2.

Este cea de-a doua înfrângere pentru poloiştii orădeni, după cea din primul joc, cu Szeged, campioana Ungariei, favorita grupei şi chiar şi a competiţiei în sine.