După cele două etape în care CSM Digi Oradea a fost învinsă de Primorje Rijeka, respectiv Szeged Beton, lucrurile erau rezolvate, ultimele două asigurându-şi calificarea în faza următoare a Euroligii.

Ultima etapă a turneului a debutat duminică, cu partida CSM Digi Oradea - Montpellier, adică cu duelul echipelor învinse în primele jocuri. Orădenii n-au reuşit să obţină un rezultat pozitiv nici în acest ultim joc, formaţia franceză impunându-se cu 6-5 (0-0, 1-3, 2-2, 3-0).

Echipa orădeană a dominat prima parte a meciului şi conducea după 16 minute de joc, cu 3-1. După "sfertul" al treilea, diferenţa de două goluri în favoarea CSM-ului s-a menţinut, orădenii conducând cu 5-3. Din păcate, ultimele opt minute au fost "de coşmar" pentru Kadar & Co., care au încasat trei goluri fără a marca vreunul şi au pierdut partida cu 6-5. Astfel, CSM a încheiat pe ultimul loc turneul de la Szeged.

Derby-ul turneului a fost câştigat de Primorje Rijeka, care s-a impus cu 7-5 în faţa maghiarilor de la Szeged Beton şi au terminat pe primul loc în clasament.