Pompierii militari bihoreni s-au întors victorioşi de la etapa finală a Campionatului de atletism şi cros al Ministerului Afacerilor Interne.

Reprezentanţii ISU Crişana au ocupat podiumul la mai multe probe sportive. La Atletism, la proba "Aruncarea greutăţii", categoria între 35 şi 45 ani, plutonierul major Grigore Remus a obţinut locul I, devenind astfel campion naţional în cadrul acestei competiţii.

La proba "Săritura în lungime", categoria de vârstă sub 35 ani, locul II i-a revenit plutonierului Lipai Bogdan, iar la aceeaşi probă,  la categoria peste 45 ani, medalia de bronz a fost câştigată de plutonierul adjutant şef Carţiş Daniel.

Lotul ISU Crişana a avut în componenţă cinci subofiţeri din cadrul Detaşamentelor 1 şi 2 de Pompieri Oradea, pe lângă cei trei laureaţi mai făcând parte şi plutonier adjutant Nagy Robert şi sergent major Mălăieş Adrian.

Locul I în clasamentul general al acestei competiţii l-a câştigat Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă. Concursul a avut loc în Poiana Braşov între 21 şi 24 iunie şi a reunit la start aproximativ 200 de sportivi din cadrul Ministerului Afacerilor Interne.