Săptămâna trecută a fost nu doar Mare, ci şi lungă pentru protopopul ortodox de Oradea, Dorel Rusu. Poreclit în Episcopie Teodor Florescu, după numele de cod sub care şi-a turnat la Securitate colegii din tinereţe, protopopul s-a prelins săptămâna trecută de-a lungul pereţilor Episcopiei numai să nu dea ochii cu Preasfinţitul Sofronie Drincec.
Popa prostu: Protopopul ortodox Dorel Rusu s-a ferit să dea ochii cu episcopul Sofronie în Săptămâna Mare
4 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
felicitari !
Ce vi se pare atat de grozav sau de iesit din comun,cand sunt atatea familii mixte.Cinste lui ca a procedat asa !
Postat 28 Aprilie 2014, 09:37 de bihorean
0
0
Raporteaza
toderash
Lasa tu discutiile cu preasfintitul ca nu e vorba in propozitie de el ci de toderash!care dupa ce a comis-o numai stie cum sa o dea din colt in colt si nici macar nu are curajul sa-si recunoasca faptele!cum de altfel nu recunoaste nici o fapta facuta de el fie in tinerete fie la batranete!prietenii stiu de ce!!!:-)
Postat 28 Aprilie 2014, 00:11 de toderash
0
0
Raporteaza
romanul
Intrebati-l pe preasfintitul cum a ajuns atat de tanar atat de sus in ierarhia ortodoxa si atat, Punct si liniste... ca daca nu promit dezvaluiri despre toti ierarhii ....
Postat 25 Aprilie 2014, 22:13 de sica
0
0
Raporteaza
toderash
Ce facusi Toderas?!Ai vrut sa inveti ungureste?
Postat 25 Aprilie 2014, 19:08 de blandul
0
0
Raporteaza