Orădenii care au avut lunea trecută treabă pe Corso au putut vedea o imagine mai puţin obişnuită pentru un politician autohton.
Deşi echipat, cum îi cere funcţia şi protocolul, la cravată, prefectul Claudiu Pop se deplasa pe Calea Republicii cu o trotinetă electrică pe care o manevra cu îndemânare, deşi o folosea doar de câteva ore, fiindcă tocmai i-o împrumutase un amic pentru o zi.