La începutul lunii februarie, când şeful de facto al Mişcării Populare, Traian Băsescu, a tras un discurs prin care înfiera candidaţii cu probleme, tânărul Horea Vuşcan a anunţat că renunţă la candidatura pentru Primăria Oradea, dând vina pe BIHOREANUL, care reamintise că e traseist politic şi că fusese condamnat pentru uciderea din culpă a trei oameni. 

De atunci, MP Bihor nu a anunţat vreun alt pretendent pentru Oradea, preşedintele filialei, Daniel Meze, spunând doar că va fi "un tânăr om de afaceri".

Ei bine, n-ar fi exclus să fie tocmai acelaşi Vuşcan!

Citeşte de ce, pe www.bihorel.ro!