Baza Sportivă Luceafărul Felix din Sânmartin a găzduit în week-end şi primul meci cu caracter internaţional. Partida, amicală, a adus faţă în faţă însă echipele Luceafărul II Felix (din Liga a IV-a) şi FC Gyula Termal, fomaţie care activează în Liga a III-a maghiară.

Meciul s-a desfăşurat sub semnul echilibrului în cea mai mare parte a sa, însă oaspeţii au reuşit să câştige până la urmă la limită, cu scorul de 2-1, după ce la pauză situaţia era egală, 0-0.

Golurile au fost marcate de Biro, în minutul 63, şi Szabo, în minutul 73, respectiv de Leo Jurca, cel care a redus din handicap în minutul 79, acesta transformând o lovitură liberă de la 25 de metri.

Gazdele de la Luceafărul II Felix au aliniat la început formula: Sg. Ghilea - Bota, Mintaş, Cervinschi, Cornea, Lăscan, F. Pop, E. Pop, Chira, Magui, Hosu. Pe parcurs au mai intrat însă şi: S. Pop, Oprea - portari; Şumălan, Cr. Lupuţ, L. Jurca, Cr. Danci, R. Andor, B. Pantea, Lascu, Ivan şi Drăguşanu - jucători de câmp. Antrenorii echipei bihorene au fost Florin Farcaş şi Cosmin Brândaş.

De partea cealaltă însă, tehnicianul orădean Paul Popovits jr. a folosit echipa: Harman - Valentenyi, Rostas, Vincze, Weber, Bagyinski, Balint, Bago, Kovacs, Okos, Laurinyecz. Au mai intrat: Szabo, Balogh, Biro, Kondoros, Nagy şi Docza.