Mare zarvă, săptămâna trecută, printre decanii facultăţilor orădene. Într-o şedinţă a Consiliului de Administraţie, rectorul Constantin Bungău le-a prezentat proiectul de restructurare pe care voia să-l propună Senatului, conform căruia Universitatea ar urma să rămână cu 13 facultăţi din cele 15 existente.

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!