Deveniţi de o lună membri în Senatul universitar, reprezentanţii studenţilor din cele 15 facultăţi ale Universităţii din Oradea umblă deja după privilegii.
Bihorel a aflat că abia ales preşedinte interimar al studenţilor orădeni, tânărul Ionuţ Boldan a avut deja o iniţiativă măreaţă, cerând modificarea comisiei de cazare în cămine, formată exclusiv din studenţi.
Cererea e cel puţin bizară, dat fiind că în mijlocul anului universitar comisia nu prea are de lucru, iar conform Regulamentului Universităţii ea se schimbă anual în luna septembrie, înainte să înceapă cazarea tinerilor în cămine.