Peste o sută de enoriaşi s-au adunat miercurea trecută în faţa bisericii din Marghita pentru a protesta împotriva intenţiei Episcopiei Ortodoxe de a înlocui doi preoţi din oraş, aşa că de teama unei revolte la faţa locului au fost mobilizaţi jandarmi şi poliţişti.
Vezi de ce sunt acuzaţi cei doi preoţi, pe Blogul lui Bihorel!