Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor a scos la concurs luna trecută posturile de inspectori şefi ai Gărzilor Forestiere Oradea, Braşov, Suceava şi Ploieşti, pentru cel dintâi înscriindu-se cel puţin trei candidaţi: Flavius Toma, Vasile Popa şi Dacian Iova, ultimul fost şef al instituţiei. 

Tematica, selectată din legislaţia privind funcţionarii publici şi din cea despre domeniul forestier şi cinegetic, deşi obişnuită, a produs însă surprize candidaţilor!

Citeşte continuarea, pe www.bihorel.ro!