Plecată cu scandal din Primărie şi transformată în notar, vestita ex-secretară a Consiliului Local Sânmartin, Livia Bara, n-a avut parte de noroc. Condamnată definitiv pentru complicitate la şantaj, femeia a fost exclusă, după cum se ştie, în 2009, din profesie printr-un ordin al ministrului Justiţiei, aşa cum cer reglementările în domeniu.
Reputaţia salvatoare: Cu o condamnare la activ, Livia Bara este un notar model
3 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
Hmmm...
Inteleg ca a fost "reintegrata" printr-o hotarare judecatoreasca... Nu vreau sa arunc cu piatra... inca ... dar tare m-ar interesa cum a fost motivata hotararea...
Postat 17 August 2013, 21:53 de Herlea
0
0
Raporteaza
Infractor încă flămând !?!
Face de râs tagma notarilor !?! Dar dacă un grup profesional priveşte detaşat această problemă, înseamnă că la vârful Notarilor trebuie făcute schimbări.
Postat 17 August 2013, 16:47 de Carp III
0
0
Raporteaza
popus
Autodenunt: Eu ,Popus Lucian am fost presedinte de sedinta la toate schimburile de teren in consiliul local SINMARTIN si chiar eu am fost beneficiarul unor astfel de schimburi de teren paguboase pt Sanmartin si profitabile pt mine.Cu stima si in atentia DNA,LUCIAN POPUS
Postat 17 August 2013, 16:04 de lucian
0
0
Raporteaza