Operatorul licenţiat de salubritate al Oradiei, RER Ecologic Service, face un apel către toţi orădenii, îndeosebi către asociaţiile de proprietari, cerându-le să-şi achite facturile pentru acest serviciu.

Mai multe asociaţii au rămas restante la plata acestora, adunând datorii considerabile. RER Ecologic Service nu a sancţionat în niciun fel restanţierii, deşeurile fiind adunate în continuare de la toate asociaţiile, dar reprezentanţii societăţii îi îndeamnă pe preşedinţii asociaţiilor să dea la rândul lor dovadă de bunăvoinţă şi să achite măcar parţial facturile restante, mai ales că sumele nu sunt împovărătoare.

Casieria societăţii este deschisă în zilele de luni, miercuri şi vineri între orele 8 şi 16, iar marţea şi joia între orele 8 şi 17, la intersecţia străzilor Tudor Vladimirescu şi William Shakespeare.