Evenimentele săptămânii trecute, văzute prin ochii lui Bihorel:
Marţi
Ministrul Transporturilor pe drumul de la Binş. "Vai, dar ce frumoasă cămaşă aveţi, domnule ministru!". "E de la flegme, semn de apreciere din partea beiuşenilor".
"Şi la noi în municipiu cu ce ocazie?". "Am vrut să văd de ce ţin ceferiştii aşa mult la bălăriile lor în loc să dea terenul pentru drumul expres". "Şi de ce-l ţin?". "Au auzit ei că iarba-i scumpă. Dar nu aici, ci la Amsterdam".
Citeşte toată retrospectiva săptămânii trecute pe Blogul lui Bihorel!