Retrospectiva săptămânii, prin ochii lui Bihorel:
Marţi, la Binş, mare marş mare prin oraş. Primarul, însoţit de simpatizanţi: "Acesta nu este un marş electoral". "Da’ ce, e plimbare de plăcere?". "Într-un fel. Mi-am zis că, la dosarele mele penale, trebuie să mă obişnuiesc să merg în cerc, ca-n curtea puşcăriei. Unde mai pui că mulţi dintre cei aflaţi aici o să ajungă alături de mine!".