Luni
Vio către Ghiusi: "Am văzut şi eu primul război austro-ungar din istorie". "Avem echipă, avem valoare! I-am învins cu bătrânii, că avem un portar care s-a născut înainte de a se inventa fotbalul". "Dar jocul nostru cu Elveţia l-ai văzut?". "Numai imnurile, că apoi am adormit de plictiseală".
Marţi
La Medicină a ajuns decan pruncu’ lui Unchiu’. Proaspătul decan: "Pe lângă faptul că voi reface prestigiul facultăţii, nu cum dorea fraierul ăla care nici un CV nu ştie să facă, voi revitaliza şi Aeroportul". "Păi de ce?"...