Adevărată bijuterie a oraşului, clădirea Teatrului Regina Maria a fost devalizată! Mai precis, unul din îngerii de pe clădire a rămas fără trompeta la care, altădată, cânta!
S-a furat trompeta! Un înger de pe clădirea Teatrului a rămas fără obiectul muncii
1 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
Obiectul muncii bihorel este lupa de otel
Cand a zis obiectul muncii, am crezut ca-i instrumentul care canta-n tot potentul, dar pe urma m-am gandit ca poate vantul a suflat si trompeta a zburat, s-a rostogolit si spart ? Daca insa am gresit si era ceva alama, daca n-au pus-o la frecat imi inchipui ca s-a luat din zel de recuperat.
Postat 28 Octombrie 2013, 01:05 de Sarlocheanu
0
0
Raporteaza