După ce a promis Oradiei că îi dă 2 milioane de euro pentru amenajarea Parcului Salca de lângă centrul comercial Lotus, Administraţia Fondului de Mediu s-a cam răzgândit.

Zilele trecute, Primăria a primit de la Bucureşti o notificare că proiectul se amână la finanţare, asta în condiţiile în care contractele de execuţie au fost deja semnate, iar muncitorii au făcut o treime din muncă.

Drept urmare, municipalitatea a decis să continue pe banii ei proiectul, ba chiar să-l modifice, renunţând la nişte cerinţe prea pretenţioase ale AFM-ului.

Vezi pentru care parcuri dă AFM bani în continuare pe www.bihorel.ro!