Judoka orădeni au cucerit şapte medalii la întrecerile Finalei Campionatului Naţional pe echipe juniori U20 şi Campionatelor Naţionale de luptă la sol (ne waza), de la Baia Mare.

Elevii antrenorilor Aurelian Ciprian Fleisz, Alexandru Goncearenco şi Olimpia Ianc au avut o comportare bună la cele două competiţii, desfăşurate în perioada 2 - 4 noiembrie.

În cadrul Finalei Campionatului National pe Echipe Juniori U 20, orădenii au cucerit chiar locul I, în întrecerea echipelor feminine. Astfel, formaţia A a Oradiei a câştigat concursul, în timp ce echipa B s-a situat pe locul V.

Componenţa primei echipe a fost Andreea Ştefanescu, Patricia Petraş, Larisa Florian, Andreea Florian, Georgiana Pantea, Mădălina Pantea şi Lorena Podelenczki.

Echipa B a fost formată din Barna Rut, Denisa Benţe, Oros Elvira, Kanalas Paula, Daniela David şi Ramona Ene.

La masculin, echipa orădeană a ocupat locul III. Aceasta a fost alcătuită din Alexandru Iacob, Pusztai David, Rareş Trif, Mircea Pop, Andrei Stoica, Răzvan Bodea, Denis Pop, Dănuţ Herce, Kunszabo Luca, Bogdan Bondar şi Florin Avram.

La cealaltă competiţie, Campionatele Naţionale de luptă la sol (ne waza), competitiţie individuală, tinerii judoka de la LPS Bihorul - Liberty şi CS Crişul au ocupat două locuri I, prin Larisa Florian, la 52 kg, şi Lorena Podelenczki, la +63 kg, trei locuri II, prin Patricia Petraş, în limitele categoriei 52 kg, Paula Kanalas, la 63 kg, şi Mădălina Pantea, la +63 kg.

De asemenea, a mai fost cucerit şi un loc III, prin Andreea Florian, la 63 kg.