Sportivii orădeni componenţi ai secţiei de judo de la Liberty LPS Bihorul au obţinut şapte clasări pe podium la întrecerile etapei de zonă a Campionatului Naţional de cadeţi Under 18, care s-au desfăşurat în perioada 8 - 10 februarie la Deva.

Elevii antrenorului Aurelian Fleisz au obţinut trei locuri I, trei locuri II şi un loc III.

Cele mai bune rezultate le-au înregistrat Atieh Emad, în limitele categoriei 46 kg, Szalacsi George, la 50 kg, şi Kunszabo Luca, la + 90 kg, toţi situaţi pe prima treaptă a podiumului.

Pe locul secund s-au situat Lavinia Alexandru, la 57 kg, Rareş Trif, în cadrul categoriei 60 kg, şi Andrei Guşa, la 73 kg.

În fine, cel de-al şaptelea judoka orădean clasat pe podium a fost Vlad Luncan, situat pe locul III, în limitele categoriei 46 kg.

Evoluţii bune, deşi nu au urcat pe podium, au avut şi Sergiu Fărcaş, în limitele categoriei 46 kg, Vlad Băliban, la 55 kg, şi Zsupun Arnold, în cadrul categoriei de greutate 81 kg, toţi trei situaţi pe locul V.