Banul e ochiul dracului, deci este normal ca episcopul ortodox Sofronie Drincec să facă tot posibilul să îl aducă la biserică. Poate se sfinţeşte... Preoţii bihoreni se plâng că au primit de la protopopi poruncă să vândă cât mai multe calendare ortodoxe.

Targetul de vânzări a fost stabilit astfel încât să depăşească măcar cu 10% nivelul de anul trecut, deşi credincioşii au şi sărăcit şi s-au şi împuţinat.

De ce au făcut feţele bisericeşti scandal, citiţi pe www.bihorel.ro!